متخصصان امنیتی رمزنگاری توانستند 320 میلیون رمزعبور را بشکنند
متخصصان امنیتی رمزنگاری توانستند ۳۲۰ میلیون رمزعبور را بشکنند
۱۳۹۶-۰۶-۲۲
فریب پیامک‌های "شما برنده قرعه‌کشی شده‌اید" را نخورید
فریب پیامک‌های “شما برنده قرعه‌کشی شده‌اید” را نخورید
۱۳۹۶-۰۶-۲۲
آموزش دیوارآتش سرویس App Engine گوگل

آموزش دیوارآتش سرویس App Engine گوگل

آموزش دیوارآتش سرویس App Engine گوگل

 

 

میزبانی یک برنامه کاربردی در فضای کلاود مزایای زیادی به همراه دارد. با این وجود اگر یک ترافیک ناخواسته به سمت برنامه‌ها روانه شود بر روند کاری برنامه‌ها تاثیر منفی گذاشته و همچنین خسارت سنگینی را متوجه توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها می‌کند. گوگل گفته است برای حل این مشکل دیوارآتشی را برای سرویس App Engine را آماده کرده است. این دیوارآتش به درخواست‌هایی که از جانب آدرس‌های IP بلوکه شده به سمت یک برنامه کاربردی ارسال می‌شوند از طریق نشان دادن پیغام Forbidden 403 HTTP پاسخ می‌دهد. به این شکل ترافیک‌های ناخواسته قادر نخواهند بود بر روند کاری برنامه‌های کاربردی تاثیر منفی بگذارند.

 

لورن کلیرمن، مدیر محصول گوگل در این ارتباط گفته است: «دیوارآتش برنامه App Engine جایگزین راه‌حل‌های مبتنی بر کدنویسی در برنامه‌های کاربردی شده است که در بعضی موارد به ترافیک مخرب اجازه ورود می‌دهند. ترافیکی که قادر است منابع کاربردی شما را بیش از اندازه مصرف کنند.» دیوارآتش متعلق به App Engine از طریق کنسول کلاود گوگل (Google Cloud Console) یا از طریق توابع برنامه‌نویسی App Engine Admin یا از طریق ابزار خط فرمان gcloud در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد.

این راهکارها به توسعه‌دهندگان در مسدود کردن آدرس‌های IP و محدود کردن آن‌ها به آدرس‌های IP متعلق به یک شبکه خصوصی، شرکت یا ترافیکی که از یک دیوارآتش عبور کرده‌اند کمک می‌کنند. دیوارآتش طراحی شده از سوی گوگل به دو ویژگی مهم تجهیز شده است، اول آن‌که مانع به وجود آمدن حمله منع سرویس شده و دوم آن‌که از طریق ویژگی Test IP به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد به بررسی این موضوع بپردازند که آیا قواعد را به درستی تنظیم کرده‌اند یا خیر. زیرساخت ابری App Engine همچنین به ویژگی امنیتی دیگری به نام مدیریت شناسایی و دسترسی (identity and access management) تجهیز شده که یک اسکنر امنیتی بوده و برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و حملات منع سرویس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی Introducing App Engine firewall, an easy way to control access to your app مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *