حل مشکل شبکه و اینترنت در ویندوز 10
حل مشکل شبکه و اینترنت در ویندوز 10
2 دی 96
تنظیمات حریم شخصی در مرورگر سافاری
تنظیمات حریم شخصی در مرورگر سافاری
4 دی 96
ارزان ترین سرویس اینترنت ماهانه

ارزان ترین سرویس اینترنت ماهانه

ارزان ترین سرویس اینترنت ماهانه

 

از ابتدای شروع این تغییرات، مخالفان آن با جنبه‌های مختلفی از آن سر ناسازگاری داشته‌اند. برای مثال، به نظر آن‌ها این طرح که با نام «اینترنت نامحدود» کلید خورده بود، اما در عمل محدودیت داشت، به ضرر مصرف‌کننده تمام می‌شد. به هر حال، با کمی کش و قوس، این طرح به تصویب رسید و اجرایی شد.

امروز که برای خرید حجم با شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی مربوطه تماس گرفتم، پرسیدم که این طرح (که 18 روز پیش اجرایی شده است) از چه زمانی برای من هم آغاز می‌شود. اپراتور پاسخ داد که بهتر است برای کاهش هزینه روی سرویس فعلی بمانم. گویا من تنها کسی نیستم که این پاسخ را گرفته است و اغلب شرکت‌ها به اپراتورهایشان سپرده‌اند تا جای ممکن کاربران را به استفاده از سرویس‌های فعلی تشویق کنند؛ با وجود این که این مسئله خلاف مصوبه است!

خرید سرویس اینترنت یک معامله است. در معامله امروز من، اپراتور مذکور اصرار داشت من به سرویس قبلی (‍یش از اجرای مصوبه) پایبند بمانم. این یک نکته مثبت است. چرا؟ چون شرکت سود خود را در استفاده من از سرویس قبلی می‌بیند! پس می‌توان حدس زد که طرح جدید به نفع تمام (یا حداقل بخشی از) مشتریان است.

1- رنگ سبز در هر ردیف، نشان‌دهنده بیشترین ترافیک ارائه شده با قیمت برابر با سایرین است. به زبان ساده‌تر، به‌صرفه‌ترین حجم در هر ردیف سبز شده است و شرکت های وب با داشتن بیشترین طرح به‌صرفه، ارزان‌ترین اینترنت را ارائه می‌دهد. اما این مسئله بسته به مصرف شما دارد. برای مثال، اگر سرعت 16 مگابیت بر ثانیه مد نظر شما باشد، شرکت پیشگامان بی چون و چرا به صرفه‌ترین شرکت است و اگر با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه هم بتوانید کنار بیایید، استفاده از خدمات شرکت فن آوا برای شما بهترین گزینه است.برای مقایسه اعداد فوق، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

2- ضریب اینترنت داخلی: اعدادی که در این جدول  ثبت شده است، حجم اینترنتی است که شما می‌توانید به صورت آزاد و در سایت‌های بین‌المللی استفاده کنید.در صورتی که قصد داشته باشید از سایت‌های ایرانی منتخب داشته باشید، حجم ذکر شده در جدول ضریب می‌خورد. ضریب‌ها را با رنگ مشخص کرده‌ایم:

اپراتورهای قرمز دارای ضریب 4

اپراتورهای زرد دارای ضریب 3

و اپراتورهای آبی دارای ضریب 2 هستند.

برای مثال، در صورتی که در جدول اپراتوری با ضریب 4 دیدید عدد 300 گیگابایت درج شده، این مقدار برابر با 75 گیگابایت استفاده آزاد از اینترنت بین‌الملل است. پس نباید از دیدن برخی اعداد بزرگ داخل جداولی که شرکت‌های ارائه دهنده به شما نشان می‌دهند، هیجان‌زده شوید.

3- در صورتی که حجم منصفانه‌ای که در جدول درج شده است به پایان برسد، اینترنت شما قطع نمی‌شود؛ بلکه با حد اقل سرعت (128 کیلوبایت بر ثانیه) به اینترنت متصل خواهید ماند. دلیل این که نام این طرح را در ابتدا «اینترنت نامحدود» گذاشته بودند، همین مسئله است. پس از پایان حجم با سرعت تعیین شده، شما باز هم می‌توانید بسته‌های حجمی با سرعت بالا خریداری کنید. قیمت هر گیگابایت حجم اضافه، 2000 تومان + عوارض و مالیات است.

مثال:

شما 12 گیگابایت طرحی با سرعت 512 کیلوبایت بر ثانیه را مصرف کرده‌اید. حالا سرعت اینترنت شما به 128 کیلوبایت در ثانیه کاهش یافته است. برای خلاص شدن از شر سرعت پایین اینترنت، با مبلغ 2300 تومان، یک گیگابایت دیگر حجم خریداری می‌کنید. اگر ضریب اینترنت بین الملل به اینترنت سایت‌های داخلی اپراتور شما 4 باشد، با این 1 گیگابایت حجم خریداری شده، می‌توانید 1 گیگابایت از سایت‌هایی مثل تلگرام و اینستاگرام استفاده کنید؛ اما در صورتی که سراغ سایت‌های منتخب داخلی بروید، بسته به ضریب تعیین شده توسط شرکت ارائه دهنده خدمات، می‌توانید 2، 3 و یا حتی 4 گیگابایت از آن استفاده کنید.

.

.

.

منبع : http://www.shabakeh-mag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *