تبدیل گوشی اندرویدی به یک اسکنر
تبدیل گوشی اندرویدی به یک اسکنر
2 اسفند 96
دنبال کردن هشتگ های دلخواه در اینستاگرام
دنبال کردن هشتگ های دلخواه در اینستاگرام
5 اسفند 96
انتقال تمام اطلاعات گوشی اندرویدی قدیمی به جدید

انتقال تمام اطلاعات گوشی اندرویدی قدیمی به جدید

انتقال تمام اطلاعات گوشی اندرویدی قدیمی به جدید

 

پیش از هر چیز باید مطمئن شوید که اکانت گوگل شما در گوشی اندرویدی قدیمی‌تان فعال باشد. برای بررسی این موضوع مسیر زیر مراجعه کنید:

  • به بخش Settings بروید.
  • گزینه Accounts را انتخاب کنید.
  • گزینه Google را انتخاب نمایید.

در این شرایط باید اکانت شما مشخص شود. اگر در این قسمت اکانتی را مشاهده نکردید باید در صفحه Accounts گزینه Add Account را انتخاب کرده و ضمن طی کردن مراحل ساده‌ای که پیش رویتان قرار می‌گیرد، اکانت گوگل خود را در گوشی قدیمی‌تان فعال نمایید.

حالا وارد بخش Settings شده و به قسمت Backup & Restore مراجعه کنید. اگر این قسمت را در منوی تنظیمات گوشی اندرویدی خود پیدا نکردید کافیست که آیکون “ذره‌بین” را انتخاب و عبارت Backup را در آن جستجو کنید. اگر از گوشی‌های نکسوس یا پیکسل گوگل استفاده می‌کنید،  پس از انتخاب گزینه Backup با اطلاعات Google Drive (عکس بالا و سمت راست) رو به رو می‌شوید. در این قسمت می‌توانید نوع محتوایی که تمایل دارید از آن‌ها بکاپ گرفته شود را مشخص کنید. اسلایدر کنار گزینه Backup to Google Drive را هم در حالت فعال قرار دهید.

اگر از گوشی‌های اندرویدی دیگر استفاده می‌کنید، احتمالا با لمس گزینه Backup & Restore منوی تنظیمات گوشی به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که گزینه Back up my data و Backup Account در آن موجود است. گزینه اول را روشن کنید و با لمس گزینه Backup Account اکانت گوگل خود را برای بکاپ گیری روشن نمایید. گوشی را به اینترنت وای فای وصل کنید و اجازه دهید تا بکاپ گیری از محتوای گوشی انجام شود. دقت داشته باشید که این کار به صورت خودکار با فعال بودن گزینه Back up my data انجام می‌شود.

حالا کافیست که اکانت گوگل خود را در گوشی جدیدتان فعال کنید. برای انجام این کار مسیر زیر را مجددا طی نمایید:

  • به بخش Settings بروید.
  • گزینه Accounts را انتخاب کنید.
  • گزینه Google را انتخاب نمایید.
  • گزینه Add Account را انتخاب کنید.
  • مشخصات اکانت خود را وارد نمایید و ساین این شوید.

حالا به منوی تنظیمات (Settings) گوشی مراجعه و گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید و تیک گزینه Automatic restore را در هم بزنید. گوشی شما باید برای مدتی به شبکه وای فای وصل باشد و بدین ترتیب تمام اطلاعات شما از گوشی قدیمی به جدید منتقل می‌شود. البته این اطلاعات شامل عکس‌ها و ویدئوهای گوشی قبلی نمی‌شود و برای انتقال عکس‌ها و ویدئوها می‌توانید از برنامه Photos گوگل استفاده کنید که در صورت نیاز در یک مقاله جداگانه نحوه استفاده از آن به منظور انتقال اطلاعات از گوشی اندرویدی قدیمی به جدید را شرح می‌دهیم.

همچنین در نظر داشته باشید که اپلیکیشن‌های گوشی قدیمی شما به طور خودکار در گوشی جدید نصب نمی‌شوند و شما باید به صورت دستی اینم اپلیکیشن‎ها را دوباره در گوشی جدی خود دانلود کنید، اما به محض دانلود و اجرای آن‌ها تمام اطلاعات داخل برنامه به صورت خودکار از گوشی قدیمی به گوشی جدید منتقل شده و در آن قابل استفاده می‌شوند.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *