رفع مشکل محدودیت وای فای در ویندوز 10
رفع مشکل محدودیت وای فای در ویندوز 10
10 مهر 96
با AMIDuOS آندروید را روی ویندوز اجرا کنید + دانلود
با AMIDuOS آندروید را روی ویندوز اجرا کنید + دانلود
12 مهر 96
با پورتال، به راحتی فایل‌هارا از کامپیوتر روی گوشی بریزید+دانلود

با پورتال، به راحتی فایل‌هارا از کامپیوتر روی گوشی بریزید+دانلود

با پورتال، به راحتی فایل‌های‌تان را از کامپیوتر روی گوشی بریزید (اندروید و iOS) + دانلود

 

 

پورتال چیست؟

پورتال، اپلیکیشنی برای آندروید و iOS است که توسط همان کسانی ساخته شده که Pushbullet را توسعه دادند. همان‌طور که می‌دانید، Pushbullet از آن‌دسته اپلیکیشن‌هایی است که هر کاربر باید روی گوشی آندرویدی خود داشته باشد.

برای توصیف پورتال، یک تعریف خیلی ساده وجود دارد: انتقال سریع و آنی فایل‌های روی کامپیوتر به یک گوشی آندرویدی یا iOS از طریق وای‌فای. این تمام کاری است که این اپ انجام می‌دهد. این برنامه به‌قدری ساده است که بعد از کار با آن، با تعجب از خودتان می‌پرسید که: “همین بود؟!” زیرا کارهای بسیار ساده و پیش پاافتاده مانند انتقال یک فایل از کامپیوتر به‌گوشی گاهی اوقات به‌دلایل نامعلوم تبدیل به یک معضل اساسی می‌شوند.

با پورتال، یک فایل یا تمام پوشه یا پوشه‌ها را به‌گوشی انتقال دهید. جالب این‌که، عکس‌های جابه‌جا شده به‌طور خودکار به‌گالری عکس روی گوشی اضافه می‌شوند. در این مقاله، نحوه کار با این اپ روی پلتفرم آندروید توضیح داده شده، اما فرآیند کار روی iOS هم به‌همین شکل است.

چگونه از پرتال استفاده کنیم؟

برای شروع، اپ پورتال را روی گوشی نصب کنید. برای دانلود نسخه آندروید به‌این آدرس و برای iOS به‌این آدرسمراجعه کنید.

بعد از نصب، روی مرورگر کامپیوتر به‌آدرس portal.pushbullet.com بروید. در این قسمت، یک کد کیوآر نمایش داده می‌شود.

قبل از هرچیزی مطمئن شوید که گوشی و کامپیوتر روی یک شبکه وای‌فای باشند، اپ پرتال را باز و کد را اسکن کنید. احتمالا باید به اپ اجازه استفاده از دوربین را بدهید. در کمال تعجب، اتصال بلافاصله برقرار می‌شود.

در این مرحله، فایل‌های موردنظرتان را از کامپیوتر گرفته و به‌پنجره پورتال بکشید تا فایل‌ها به‌طور خودکار روی گوشی نمایش داده شوند.

هر فایلی که در این قسمت جابه‌جا شود نمایش داده خواهد شد. هم می‌توانید آن‌ها را باز کنید هم این‌که با دکمه اشتراک کارهای بیشتری با آن انجام دهید (این مورد تنها مربوط به آندروید است).

وقتی فرآیند انتقال به‌پایان رسید، یک لیست از تمام فایل‌های جابه‌جا شده در اینترفیس اصلی پرتال نشان داده می‌شود. البته، در نسخه آندروید، عکس‌ها و فایل‌های موسیقی نمایش داده نمی‌شوند زیرا به‌صورت خودکار در پوشه‌های مربوطه ذخیره می‌شوند. پس، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

اگر، به‌هر دلیلی تمایلی به‌ذخیره خودکار عکس‌ها و تصاویر نداشتید کافی است برای تغییر این قابلیت وارد منوی Settings پورتال شوید. در قسمت بالا، سمت راست روی سه‌ نقطه کلیک کنید و Settings را انتخاب کنید.

کار با این منو فوق‌العاده ساده است. می‌توانید پوشه مربوط به‌فایل‌های ذخیره شده را تغییر دهید (به‌صورت پیش‌فرض پوشه پرتال برای این منظور انتخاب شده است)، و قابلیت ذخیره خودکار عکس‌ها و فایل‌های موسیقی را غیرفعال کنید. به‌همین سادگی!

.

.

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *