بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود
بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود
9 دی 96
دسترسی به تنظیمات روتر از طریق تلفن همراه
دسترسی به تنظیمات روتر از طریق تلفن همراه
12 دی 96
تغییر زنگ هشدار یک مخاطب در تلگرام

تغییر زنگ هشدار یک مخاطب در تلگرام

تغییر زنگ هشدار یک مخاطب در تلگرام

 

شخصی‌سازی اعلان در تلگرام کار چندان پیچیده‌ای نیست. برای مثال تصور کنید ما قصد داریم این کار را برای یکی از مخاطبین تلگرام خود انجام دهید. یعنی می‌خواهیم نحوه نمایش اعلان برای پیام‌های دریافتی از سوی آن مخاطب را در مقایسه با حالت عادی و پیام‌های دریافتی از سوی سایر مخاطبین متمایز کنیم. بدین منظور کافیست مراحل زیر طی شوند:

ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید. حالا باید وارد پنجره گفتگوی خود با مخاطب خاص مورد نظرتان شوید. اگر پنجره گفتگوی شما با او در لیست چت‌های تلگرام موجود است، خیلی راحت وارد آن پنجره چت شوید، اما اگر پنجره چت شما با مخاطب مورد نظر موجود نبود، آیکون سه نقطه گوشه سمت چپ و بالای صفحه را انتخاب کنید. گزینه Contacts را انتخاب کرده و از لیست مخاطبین، مخاطب خاص مورد نظرتان را انتخاب نمایید تا پنجره گفتگوی شما با او نمایان شود.

نام مخاطب را از بخش فوقانی صفحه لمس کنید. در این شرایط پنجره اطلاعات آن مخاطب نمایان می‌شود.

گزینه Notifications را انتخاب کنید. در این شرایط یک پنجره پاپ‌آپ نمایان خواهد شد. از گزینه‌های موجود در این پنجره گزینه Customize را انتخاب کنید.

حالا به صفحه شخصی‌سازی اعلان مخاطب تلگرام وارد شده‌اید. ابتدا تیک گزینه Enable Custom Notifications را در همان بالای صفحه بزنید تا تمام گزینه‌های شخصی‌سازی اعلان نمایان شوند. اما گزینه‌های ارائه شده دقیقا چه کاری انجام می‌دهند و چه تغییری در نحوه نمایش اعلان ایجاد می‌کنند؟ در ادامه عملکرد هر یک از این گزینه‌ها را به صورت دقیق شرح می‌دهیم:

 • گزینه Sound: با استفاده از این گزینه می‌توانید صدای هشدار پیام دریافتی از سوی مخاطب مورد نظرتان را تغییر دهید.
 • گزینه Vibrate (در زیرشاخه General): با استفاده از این گزینه می‌توانید نحوه ارائه هشدار لرزشی در زمان دریافت پیام از سوی مخاطب خاص مورد نظر را تغییر دهید. هشدار لرزشی می‌تواند کوتاه، متوسط و بلند انتخاب شود یا کلا غیر فعال گردد.

 • گزینه Priority: این گزینه میزان اهمیت نوتیفیکیشن دریافتی از سوی مخاطب را مشخص می‌کند. برای مثال اگر گزینه High را در این بخش انتخاب کنید، حتی زمانی که گوشی شما در حالت “Do Not Disturb” (عدم مزاحمت) باشد و پیامی از سوی مخاطب خاص مورد نظرتان دریافت شود، گوشی هشدار صوتی و لرزشی ارائه خواهد کرد.
 • گزینه Popup Notifications: این گزینه حالت نمایش نوتیفیکیشن پیام دریافتی به صورت یک پنجره پاپ آپ را فعال یا غیر فعال می‌کند. اگر این گزینه فعال باشد، می‌توانید مستقیما از پنجره پاپ آپی که برای نمایش اعلان پیام تلگرام ارائه شده نسبت به پاسخگویی به آن پیام اقدام کنید.
 • دو گزینه Vibrate و Ringtone (در زیرشاخه Voice Calls): با استفاده از این دو گزینه می‌توانید صدای زنگ و نحوه هشدار لرزشی در زمانی که مخاطب خاص مورد نظرتان از طریق تلگرام با شما تماس تلفنی برقرار می‌کند را شخصی‌سازی نمایید.

 • گزینه Color: با استفاده از این گزینه می‌توانید رنگ چراغ LED نمایش دهنده نوتیفیکیشن را برای پیام‌های دریافتی از سوی مخاطب خاص مورد نظرتان تغییر داده و مشخص نمایید.

بنابراین بدین صورت می‌توانید نحوه ارائه نوتیفیکیشن یا اعلان برای پیام‌های کاربران خاص مورد نظرتان را در تلگرام شخصی‌سازی نمایید. انجام این کار حتی برای اعلان گروه‌ها و کانال‌ها هم (با کمی تفاوت) امکانپذیر است. امیدوار هستیم که از این آموزش لذت برده باشید.

.

.

.

2 دیدگاه ها

 1. زنگهای اورجینال خود برند گوشی از کجا میشه تهیه کرد؟

  • مدیر سایت گفت:

   دوست عزیز شماره تماس خود را از طریق صفحه تماس با ما بزارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *