نصب همزمان دو تلگرام
نصب همزمان دو تلگرام
23 دسامبر 17
ارزان ترین سرویس اینترنت ماهانه
ارزان ترین سرویس اینترنت ماهانه
23 دسامبر 17
حل مشکل شبکه و اینترنت در ویندوز 10

حل مشکل شبکه و اینترنت در ویندوز 10

حل مشکل شبکه و اینترنت در ویندوز 10

 

چگونه تنظیمات شبکه در ویندوز 10 را به‌طور کامل ریست کنیم

این روش بسیار ساده است و برای انجام آن، کافی است دستورات زیر را مرحله به‌مرحله دنبال کنید.

1- در ابتدا، باید بدانید که همه تنظیمات شبکه بر روی ویندوز پاک می‌شوند و تمام تغییراتی که در آن اعمال کرده بودید به‌حالت پیش‌فرض برمی‌گردد. علاوه بر این، هر درایوری که به‌ شبکه مربوط می‌شود با این روش پاک می‌شود.

2- برای شروع، روی دکمه استارت که در قسمت پایین و گوشه سمت چپ قرار دارد کلیک کنید. بعد از کلیک، تعدادی گزینه مشاهده می‌کنید. روی آیکون چرخ دنده که به‌تنظیمات مربوط می‌شود کلیک کنید. با این کار، پنل تنظیمات روی صفحه نمایان می‌شود. اگر تمایل دارید تا تغییراتی در سیستم‌عامل دستگاه خود اعمال کنید باید از همین پنل استفاده کنید.

3- از آن‌جایی که، در حال حاضر تمام توجه ما به تنظیمات شبکه است برای همین به‌سراغ گزینه Network and Internet می‌رویم. از این صفحه، به بخش تنظیمات شبکه در ویندوز ارجاع داده می‌شوید. از بین گزینه‌های موجود، Status را انتخاب کنید. این گزینه در سمت چپ پنل قابل مشاهده است.

4- بعد از آن، وارد بخشی می‌شوید که گزینه Network Reset در آن وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا تمام تنظیمات شبکه و درایورهای مربوط به‌آن در ویندوز 10 ریست شود. قبل از شروع به‌این کار، حتما سایر پنجره‌های باز را ببندید زیرا بعد از این مرحله ویندوز ریستارت می‌شود. بعد از بالا آمدن دوباره ویندوز همه چیز به‌حالت عادی برمی‌گردد.

هر زمانی که با یک مشکل کلافه کننده در رابطه با اینترنت و شبکه برخورد کردید با انجام این روش خیلی ساده و با از بین بردن مشکلات شبکه از کار با اینترنت لذت ببرید.

.

.

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *