پنج وبسایت تایید امنیت لینک های دانلود
پنج وبسایت تایید امنیت لینک های دانلود
3 آبان 96
اقدامات لازم قبل از فروش گوشی قدیمی
اقدامات لازم قبل از فروش گوشی قدیمی
6 آبان 96
علت باد کردن باطری گوشی

علت باد کردن باطری گوشی

علت باد کردن باطری گوشی

 

 

علت باد کردن باطری گوشی : دلایل زیادی وجود دارد که سبب می شود باطری گوشی شما باد کند و عملکرد صحیحی نداشته باشد.در صورتی که علت هر چه که باشد این باد کردن باطری گوشی نتیجه جذب اتم های لیتیم به واسطه اتم های سیلیکون می باشد. اما معمایی که هنوز پاسخی برای آن بدست نیامده این است که چه بر سر سیلیکون با لیتیم ها آمده است.

همین موضوع شاید سبب شود که باطری های جدیدی تولید شود که نسل جدیدی از باطری ها با ظرفیت های زیاد باشند.اولین دلیلی که می تواند سبب باد کردن باطری گوشی شود همانطور که پیش تر اشاره کوتاهی کرده ایم این است که اتم های سیلیکون ، اتم های لیتیم را  جذب نموده اند و باطری باد می کند. در نهایت به گونه ی می شود که حجم اتم سیلیکون از مقدار اولیه شان سه برابر بیشتر می شوند و سبب می شود که باطری خراب و نابود گردد.

تاکنون مدیریت ها و تحقیق های زیادی صورت گرفته که دیگر این مشکل برای گوشی ها پیش نیاید ولی صد در صد به نتیجه دست پیدا نکرده اند.

در نهایت پژوهشگران کمبریجی روشی را ارائه کردند که می توان متوجه شد که چه اتفاقی برای اتم های سیلیکونی در ارتباط با اتم های لیتم رخ داده است و موجب می شود که باطری باد کند.

علت باد کردن باطری گوشی : آنها با استفاده از NMR از روشی استفاده کرده اند که بتوانند اتفاق های را که در درون باتری در زمان تماس با سیلیکون با لیتیم اتفاق می افتد را مطالعه نمایند.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *