امن‌ترین استاندارد برای حفظ امنیت وای فای
امن‌ترین استاندارد برای حفظ امنیت وای فای
19 ژوئن 18
تعداد کاربران فعال ماهیانه اینستاگرام از مرز یک میلیارد گذشت
تعداد کاربران فعال ماهیانه اینستاگرام از مرز یک میلیارد گذشت
23 ژوئن 18
مسنجر نوستالژیک یاهو مسنجر منقرض می‌شود

مسنجر نوستالژیک یاهو مسنجر منقرض می‌شود

مسنجر نوستالژیک یاهو مسنجر منقرض می‌شود

 

یاهو مسنجر یکی از مسنجرهایی است که بسیاری افراد جذابیت‌های دنیای اینترنت را با آن تجربه کرده‌اند اما امروزه با روی کار آمدن پیام رسان و مسنجرهای قدرتمندی همچون تلگرام، فیسبوک و… کمتر نام این مسنجر را می‌شنویم.

تقریبا 20 سال از عرضه یاهو مسنجر می‌گذرد و یاهو در این سال‌ها هیچ تلاشی برای باقی ماندن در عرصه رقابت پیام رسان‌ها انجام نداد، عرصه‌ای جذاب که یاهو جز اولین بنیانگذاران آن بود. بنابراین همانطور که انتظار می‌رفت کم کم از یادها فراموش شد.

حالا پس از گذشت 20 سال، یاهو دوباره با عرضه پیام رسان جدیدش، اسکورل (Squirrel)، به دنبال کسب جایگاهی در عرصه پیام رسان هاست. از این رو یاهو برای کمک به رشد و همه‌گیر شدن اسکورل قصد دارد از 17 جولای 2018 یاهو مسنجر را به صورت کامل منقضی کند.

البته اگر هنوز هم جز معدود کاربران وفادار یاهو مسنجر هستید، با منقرض شدن این مسنجر نوستالژیک، نگران چت‌های سابق خود نباشید. یاهو برای این مشکل هم راه‌حلی در نظر گرفته است. می‌توانید در این سایت درخواست خود برای دانلود چت‌های 6 ماه گذشته خود را ثبت کنید. سپس یاهو چت‌هایتان را برای شما ایمیل خواهد کرد. البته فراموش نکنید که تنها تا 17 جولای فرصت دارید زیرا از این تاریخ به بعد نمی‌توانید وارد حساب یاهو مسنجر خود شوید.

اسکورل (Squirrel)، پیام رسان جدید یاهو که با هدف چت گروهی و البته حفظ امینت اطلاعات کاربر عرضه شده است، تنها با لینک دعوت (invitation) کار می‌کند. به همین دلیل بسیاری از کاربران معتقد بودند که نسخه بتا پیام رسان جدید یاهو، اسکورل، عملا قابل استفاده نیست؛ اما می‌توانید از طریق این لینک، لینک دعوت به اسکورل (Squirrel) را دریافت کنید و پیام رسان جدید یاهو را تجربه کنید.
یاهو برای تعطیل کردن یاهو مسنجر دلایل خود را دارد. به گفته این کمپانی بعد از تغییر دیدگاه کاربران نسبت به ارتباطات از طریق پیام رسان‌ها، یاهو در نظر دارد با برنامه‌ای جدید و البته کاربردی‌تر برای کاربران در این حوزه وارد شود. احتمالا منظور این کمپانی از این حرف پیام رسان جدید یاهو، اسکورل (Squirrel)، بوده است.

.

.

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *