Your PHP version 7.3.17, is not working on this theme. Please change it to 7.2. (Contact your hosting support.) معروف‌ترین خطاها در دنیای اینترنت | کمک رایانه
رونمایی از پلتفرم ویدیوئی بلند اینستاگرام در 30 خرداد
رونمایی از پلتفرم ویدیوئی بلند اینستاگرام در ۳۰ خرداد
۱۳۹۷-۰۳-۲۷
بهترین لپ تاپ های گیمینگ 2018
بهترین لپ تاپ های گیمینگ ۲۰۱۸
۱۳۹۷-۰۳-۲۷
معروف‌ترین خطاها در دنیای اینترنت

معروف‌ترین خطاها در دنیای اینترنت

معروف‌ترین خطاها در دنیای اینترنت

 

هنگام استفاده از اینترنت حتما بارها و بارها با خطاهایی مانند خطای ۴۰۴، ۴۰۳، ۵۰۰ و … مواجه شده‌اید. اما آیا می‌دانید که هر یک از این خطاها چه معنایی دارند و به چه دلیلی رخ می‌دهند؟

 

 

 

خطا ۵۰۰

خطا ۵۰۰ که Internal Server Error نام دارد یکی از معروف‌ترین خطاهایی است که بازدیدکنندگان از وب‌سایت‌ها ممکن است با آن مواجه شوند. همان‌طور که از نام آن مشخص است این خطا زمانی رخ می‌دهد که سرور وب دچار مشکلات درونی همچون overloading شود.

 

خطا ۴۰۴

این خطا با عبارت Not Found شناخته می‌شود. خطا ۴۰۴ معمولا در مواقعی رخ می‌دهد که دامنه وب‌سایتی حذف شده باشد و یا اینکه لینکی از آن پاک شده باشد یا لینکی به صورت اشتباه در سایت وجود داشته باشد که اصلا در واقعیت وجود ندارد یا اینکه کاربر آدرس وب‌سایت را اشتباه تایپ کرده باشد.

 

خطا ۴۰۳

این خطا که به عنوان Forbidde شناخته می‌شود در شرایطی رخ می‌دهد که کاربری بخواهد به وب‌سایتی ممنوعه و یا دایرکتوری ممنوعه‌ای از یک وب‌سایت دسترسی داشته باشد. در ضمن آدرس‌هایی که برای آی‌پی‌های (IP) خاص بلاک می‌شوند (در واقع برای یک منطقه خاص فیلتر می‌شوند) هم برای دسترسی به آن وب‌سایت با این خطا مواجه خواهند شد. نمونه بازر این خطا را برای دسترسی به سرویس startup with google می‌توان نام برد که یک ماه بعد از ارائه این سرویس از سمت گوگل، برای آی‌پی‌های ایرانی مسدود شد.

 

خطا ۵۰۲

این خطا که با عنوان Service Temporarily Overloaded شناخته می‌شود در مواقعی رخ می‌دهد که سرور با ازدحام مواجه شود. جدا از مواقعی که واقعا ترافیک وب‌سایت افزایش می یابد (مانند زمان انتخاب واحد دانشگاه) برخی مواقع سرور وب‌سایت با حملاتی مانند DOS و DDOS مواجه می‌شود که به صورت جعلی ترافیک فوق‌العاده زیادی را به سمت وب سایت هدایت می‌کند و باعث می‌شود این مشکل به وجود بیاید. این خطا معمولا با پایین آمدن ترافیک ورودی به وب‌سایت حل می‌شود البته اگر حمله‌ای در کار نباشد!

 

خطای ۵۰۳

این خطا که Service Unavailable نام دارد در دسترس نبودن سرویس را نشان می‌دهد. معمولا در شرایطی که ترافیک ورودی به وب‌سایت از حد توان سرور آن بیشتر باشد و یا اینکه سرور آن به اصطلاح Down شده باشد رخ می‌دهد.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *