بهبود کیفیت صدا در ویندوز 10
بهبود کیفیت صدا در ویندوز 10
16 فروردین 97
ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک
ذخیره سازی مخفیانه ویدیوهای پاک شده توسط فیسبوک
16 فروردین 97
نصب افزونه های کروم در فایرفاکس

نصب افزونه های کروم در فایرفاکس

نصب افزونه های کروم در فایرفاکس

 

حتی افزونه‌های اپرا هم با این روش کار می‌کنند! چیزی که باعث این امر می‌شود “فایرفاکس کوانتوم” است که موجب شباهت افزونه‌های فایرفاکس به افزونه‌های کروم شده است.اما وجود چنین شباهتی کار توسعه دهندگان را ساده‌تر می‌کند و باعث می‌شود تا یک افزونه را از یک سکو به‌سکویی دیگر کپی کنند. بعد از تست‌هایی که انجام شد مشخص گردید که این روش همیشه جواب نمی‌دهد. به‌طور مثال، “وان‌نوت” روی مرورگر نصب شد اما آن‌چنان کارایی نداشت. ولی می‌توان از این روش برای افزونه‌های ساده استفاده کرد.

 

نصب Chrome Store Foxified

برای شروع، سراغ صفحه Chrome Store Foxified بروید و روی دکمه “Add to Firefox” کلیک کنید.

بعد از پشت سر گذاشتن تأییدیه‌های مختلف در نهایت با این تصویر روبرو می‌شوید:

تقریبا همه چیز آماده است. با این حال، پیش از شروع به‌نصب اکستنشن‌های کروم و اپرا به آدرسaddons.mozilla.com بروید و لاگین کنید.

با حساب کاربری خود در فایرفاکس لاگین کنید یا اگر هیچ حسابی ندارید یکی بسازید. انجام این کار پیش از نصب هرگونه اکستنشن‌ از کروم وب استور ضروری است.

افزونه‌های کروم را در فایرفاکس نصب کنید

بعد از این‌که اکستنشن Chrome Store Foxified را نصب کردید و با اکانت فایرفاکس وارد شدید، سراغ کروم وب استور بروید و ابزارهای مختلف را نصب کنید. به‌عنوان مثال، Millienials to Snake People را تست کنید. دکمه Add To Firefox منتظر شما خواهد بود.

روی دکمه کلیک کنید. پس از آن چند پیام را مشاهده می‌کنید اما در نهایت از شما سئوال می‌شود که آیا می‌خواهید آن‌را نصب کنید.حتی اجازه دسترسی‌ها هم صحیح است.

به‌همین راحتی، یک اکستنشن کروم را در فایرفاکس نصب کردید.

یکی دیگر از اکستنشن‌هایی که به‌خوبی و بدون مشکل کار می‌کند Refined Twitter است.

مطمئنا اکستنشن‌های بیشتری از کروم راه خود را به اکوسیستم فایرفاکس باز می‌کنند و احتمالا بهتر است از نسخه بومی در صورت وجود استفاده شود. اما، اگر انتظار چنین چیزی را نمی‌کشید می‌توانید از همین راه‌کار برای استفاده از اکستنشن‌هایی که تنها مربوط به‌کروم هستند استفاده کنید. با این حال، همواره نسخه فایرفاکس آن‌را پیگیری کنید.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *