۵ علامتی که نشان از معیوب شدن SSD دارد
۱۳۹۵-۰۶-۱۴
نگاهی به سیستم عامل IOS9
۱۳۹۵-۰۶-۱۴

راهنمای تنظیم سریع:

۱. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس IP پیش فرض این مودم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است، آنرا را در یک برنامه مرورگر وب مانند Internet Explorer یا Firefox یا Chrome وارد کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. برای تنظیم مودم های Tenda سعی کنید از مرورگر کروم استفاده کنید.

Addres Bar

۲. صفحه تنظیمات مودم را مشاهده خواهید کرد.

Tenda W150D

۳. از لیست country گزینه را بر روی Manual قرار دهید تا تنظیمات VPI و VCI فعال شود.

۴.  مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران ۰ و ۳۵ برای اکثر سرویس دهنده ها و ۰ و ۵۹ برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

۵. سپس اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password وارد کنید.

۶. در قسمت پایین این صفحه نیز فیلدی مربوط به کلید اتصال به وایرلس مودم قرار دارد که باید یک رمز ۸-۶۴ کاراکتری را وارد کنید.

۷. در پایان روی Save کلیک کنید. در اینجا پیغامی نشان داده میشود که در صورت نیاز برای صفحه آغازین تنظیمات مودم پسوردی را وارد نمایید. دقت کنید اگر روی دکمه Cancel کلیک کنید تنظمیات مودم ذخیره شده اما رمزی برای ورود به تنظیمات درخواست نخواهد شد و در صورت کلیک روی OK تنظیمات ذخیره شده و سپس شما به صفحه دیگری برای ست کردن رمز ورود منتقل خواهید شد.

تنظیمات مودم به پایان رسیده است. یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود ۲ دقیقه چراغ DSL ثابت شده و چراغ SYS چشمک زن خواهد شد که نشان دهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.

۸. در صورتی که نیاز به تنظیم SSID (نام وایرلس دستگاه) یا سایر تنظیمات خاص دارید روی گزینه Advanced Setting در گوشه سمت راست بالای صفحه اول کلیک نمایید و در صفحه نشان داده شده روی گزینه Wireless کلیک کنید

Tenda W150D

در زیرمجموعه Basic می توانید نام مورد نظر خود را در قسمت SSID وارد کرده و ذخیره نمایید.

2 Comments

  1. ali گفت:

    متشکرم خیلی راحت کانفیگ شد همیشه برایمان پیچیده اش میکردند خصوصا ۲۰۲۰ زیاد نمیتوانستند راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *