نسل نهم پردازنده های اینتل در ماه آینده معرفی می‌شود
نسل نهم پردازنده های اینتل در ماه آینده معرفی می‌شود
۱۳۹۷-۰۵-۰۱
چرا باتری تلفن همراه شما از کار می افتد
چرا باتری تلفن همراه شما از کار می افتد
۱۳۹۷-۰۵-۰۱
حالت Safe Mode در پلی استیشن چه کاربردی دارد

حالت Safe Mode در پلی استیشن چه کاربردی دارد

حالت Safe Mode در پلی استیشن چه کاربردی دارد

 

حالت Safe Mode را حتما در هنگام کار با رایانه‌های شخصی دیده‌اید. این حالت در واقع ابزاری برای شناسایی مشکلات سیستم و برطرف‌کردن آن‌ها است و در پلی استیشن ۴ نیز دقیقا همین کاربرد را دارد. در ادامه نحوه دسترسی به حالت Safe Mode و ویژگی‌های آن را مرور می‌کنیم.

 

کنسول پلی استیشن ۴ در حالت Safe Mode تنها برای اجرای فرمان‌های بسیار ریشه‌ای فعال است تا بتوان مشکلات عمدتا نرم‌افزاری آن را برطرف کرد. باید توجه کنید که این حالت ممکن است باعث پاک شدن برخی یا همه اطلاعات و داده‌های شما روی کنسول شود. قبل از مراجعه به این حالت، حتما از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید. توصیه ما این است که مراجعه به Safe Mode، راه حل آخر شما باشد و اگر آشنایی چندانی با کنسول پلی استیشن ۴ ندارید، به سراغ این بخش نروید.

برای وارد شدن به حالت Safe Mode ابتدا کنسول خود را خاموش کنید. در ابتدا چراغ دکمه پاور کنسول چشمک خواهد زد و سپس خاموش خواهد شد.

اکنون دکمه پاور کنسول را نگه‌دارید. در ابتدا یک بوق کوتاه می‌شنوید، دست خود را روی دکمه پاور نگه دارید تا صدای بوق دوم را بشنوید. فاصله بین این دو بوق کوتاه، هفت ثانیه است.

اکنون با اتصال یک DualShock 4 با استفاده از یک کابل USB می‌توانید از حالت Safe Mode استفاده کنید.

 

 

حالت Safe Mode دارای ۸ گزینه است:

۱. گزینه Restart System کنسول شما را ریستارت کرده و دوباره در حالت نرمال روشن می‌کند.

 

۲. گزینه Change Resolution، رزولوشن خروجی تصویر کنسول را به ۴۸۰p تغییر می‌دهد. این گزینه برای بررسی مشکلات برخی نمایشگرها است. پس از ریستارت کنسول، در تنظیمات کنسول وارد منوی Sound and Screen شوید و در قسمت Video Output Settings، رزولوشن را به دلخواه تغییر دهید.

 

۳. گزینه Update System Software به شما اجازه می‌دهد تا با یکی از سه روش دانلود، دیسک یا فلش، کنسول خود را آپدیت کنید.

اگر به هر دلیل به روش‌های معمول نتوانستید کنسول خود را آپدیت کنید، راه آخر شما مراجعه به این گزینه است. اگر نتوانسته‌اید با دانلود مستقیم کنسول خود را آپدیت کنید، می‌توانید با مراجعه به اینجا، آپدیت مورد نظر را دانلود کنید و آن را درون یک فلش یا دیسک ذخیره کنید و از این گزینه، آن را نصب کنید.

 

۴. گزینه Restore Default Settings تنظیمات کنسول شما را به حالت پیش‌فرض بازمی‌گرداند. اگر به هر دلیلی از تنظیمات کنسول خود راضی نیستید و نمی‌توانید آن‌ها را تغییر دهید، این گزینه راه حل شماست. توجه کنید که این گزینه، اطلاعات شما از جمله بازی‌ها، فایل‌های سیو و گالری را پاک نمی‌کند.

 

۵. گزینه Rebuild Database گزینه خوبی برای بهبود سرعت و فضای هارد کنسول شماست. این گزینه درایو کنسول را بررسی می‌کند و دیتابیس‌های جدیدی ایجاد می‌کند. با توجه به مقدار اطلاعات کنسول شما، مدت زمان این عمل متغیر است.

 

اگر به دنبال راهی برای بهبود فضای داخلی کنسول هستید یا با مشکلاتی چون هنگ کردن کنسول یا افت فریم مواجه می‌شوید، این گزینه می‌تواند مشکلات شما را حل کند.

 

۶. گزینه Initialize PS4 تمام اطلاعات و تنظیمات کنسول شما را پاک می‌کند. توصیه ما این است که اگر با کنسول آشنایی چندانی ندارید یا مشکل جدی ندارید، سراغ این گزینه نروید و حتما قبل از مراجعه به این گزینه، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با انتخاب این گزینه، تمام اطلاعات ذخیره شده روی هارد کنسول شما پاک خواهد شد (اطلاعات روی هارد اکسترنال پاک نخواهند شد)، اما نسخه سیستم عامل کنسول پاک نخواهد شد.

 

۷. گزینه Initialize PS4 (Reinstall System Software) عملکردی مانند گزینه بالا دارد، اما فرم‌ور کنسول شما را پاک می‌کند تا آن را دوباره نصب کنید. قبل از مراجعه به این گزینه، از اینجا آخرین نسخه سیستم عامل کنسول را دانلود کنید و آن را در یک فلش بریزید و سپس به سراغ این گزینه بروید.

توجه کنید، این گزینه آخرین راه حل شما برای حل مشکلات پلی استیشن ۴ است و اگر باز هم مشکل شما حل نشد، باید آن را برای تعمیر تحویل دهید.

 

۸. گزینه Set HDCP Mode تنها در کنسول‌های پلی استیشن ۴ پرو ظاهر می‌شود. اگر تلویزیون ۴K شما از HDCP 2.2 پشتیبانی نمی‌کند، در نمایش تصاویر ۴K مشکل خواهد داشت. برای حل این مشکل، باید از حالت Safe Mode وارد این گزینه شوید و گزینه HDCP 1.40 Only را انتخاب کنید.

توجه کنید که این کار ممکن است رزولوشن تصویر شما را به ۱۰۸۰p محدود کند زیرا یک محتوای ۴K تنها در صورتی قابل پخش است که تلوزیون و کابل HDMI شما از HDCP 2.2 پشتیبانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *