راهنمای نصب سریع مودم ADSL Zoltrix ZW616
۱۳۹۵-۰۴-۲۸
فعال کردن Intel XMP برای افزایش سرعت رم
۱۳۹۵-۰۴-۲۸

امروزه شبکه های وایرلس تمامی اطراف ما را احاطه کرده اند، اکثر ما دوست نداریم که برای اتصال دستگاه های خود به همدیگر از سیم ها استفاده کنیم. در این میان مودم ها و روترهای وایرلس بصورت انبوه استفاده میشوند. ما پرینتر، فایل های شخصی، دستگاه های حضور غیاب، پریز های برق و اتصال اینترنت خود را به صورت وایرلس به هم متصل کرده و در حریم خصوصی خود به اشتراک می گذاریم و به همین دلیل نمی خواهیم شخصی غیر مجاز به شبکه وایرلس ما دسترسی پیدا کند. متاسفانه تنها کاری که برای شبکه وایرلس خود انجام میدهیم یک رمز گذاری بوده و فکر میکنیم با این کار شبکه ای امن خواهیم داشت. اما یکی از رخنه هایی که در سیستم WPS مودم و روترهای وایرلس کشف شده امنیت همه این وسایل را به چالش کشیده است.

کلمات کلیدی:

* در این مقاله هرگاه از کلمه روتر وایرلس صحبت شد منظور تمامی مودم ها و روترهای وایرلس موجود حتی روترهای ۳G/4G خواهد بود.

* روش هک Brute Force به روشی گفته میشود که در آن هکر، تمامی گزینه های موجود برای پسورد را یکی یکی امتحان میکند. مثلا فرض کنید که شما یک رمز ۴ رقمی متشکل از فقط اعداد داشته باشید، هکر در این روش شروع به تولید تمام رمزهای ۴ رقمی عددی از ۰۰۰۰ تا ۹۹۹۹ خواهد نمود. این روش به روش جستجوی فراگیر یا جستجوی غیر هوشمندانه معروف است.

 

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *