چند قدم تا طرح صیانت از حقوق کاربران فاصله داریم؟
چند قدم تا طرح صیانت از حقوق کاربران فاصله داریم؟
۱۴۰۰-۰۶-۰۹
وصل نشدن موبایل به وای فای

مشکل بزرگ وصل نشدن وای فای در گوشی اندروید!

 

دکمه وای فای گوشی را روشن کنید!

اولین قدم برای حل مشکل وصل نشدن وای فای، بررسی روشن بودن اینترنت وای فای گوشی اندروید است. شما را به فراموش‌کاری متهم نمی‌کنم، اما شاید اشتباهی دست‌تان خورده و وای فای خاموش شده باشد. پس لطفاً این مورد را چک کنید. برای این کار کافی است منوی کشویی بالای صفحه را باز کنید و ببینید که آیا آیکون وای فای روشن است یا نه.

روشن نبودن وای فای

 

می‌توانید این کار را با سر زدن به صفحۀ تنظیمات گوشی هم انجام دهید. بعد از ورود به صفحۀ تنظیمات گوشی وارد بخش وای فای شوید و اتصال را چک کنید.

چک کردن وای فای گوشیروشن نبودن وای فای گوشی

 

حالت پرواز را چک کنید!

شاید متوجه شده باشید که وقتی وای فای گوشی روشن می‌شود و شما حالت پرواز را روشن می‌کنید، وای فای هم قطع می‌شود. در صورتی‌که می‌خواهید در حالت پرواز از وای فای استفاده کنید باید مجددا وای فای را روشن کنید.

چک کردن حالت پرواز

 

حالت ذخیره نیرو را چک کنید!

حالت ذخیره نیرو وقتی فعال می‌شود که شارژ باتری گوشی شما از حد مشخصی کمتر می‌شود، گاهی در حالت ذخیره نیرو، گوشی به‌طور خودکار وای فای را خاموش می‌کند. پس چک کنید که علت وصل نشدن وای فای گوشی به‌خاطر حالت ذخیره نیرو نباشد. این گزینه هم در نوار کشویی بالای صفحه و هم در تنظیمات گوشی، قرار دارد.

حالت ذخیره نیروچک کردن حالت ذخیره نیرو

 

بلوتوث را خاموش کنید!

گاهی روشن بودن بلوتوث باعث وصل نشدن وای فای می‌شود. برای همین پیشنهاد می‌کنم اگر بلوتوث گوشی روشن است آن را خاموش کنید و دوباره اتصال به وای فای را چک کنید.

 

پسورد شبکه وای فای را دوباره وارد کنید!

پسورد شبکه وای فای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین در صورت وارد کردن پسورد اشتباهی، نمی توانید به اینترنت وای فای متصل شوید. بعد از تمامی مراحل بالا اگر هنوز با مشکل وصل نشدن وای فای مواجه هستید، حتماً پسوردی را که وارد کردید چک کنید. دقت کنید حروف بزرگ و کوچک اهمیت زیادی دارند. حتی می‌توانید محض اطمینان گزینۀ فراموشی رمز عبور را بزنید و مجدد رمز را با دقت بیشتری وارد کنید.

 

چک کنید که به مودم درست متصل شده باشید!

برای حل وصل نشدن وای فای حتماً نام مودم را چک کنید تا مطمئن شوید به مودم خودتان وصل شدید. اگر لازم شد گزینۀ فراموشی را بزنید و از نو به مودم وصل شوید. علاوه‌براین، بخشی در تنظیمات گوشی اندروید وجود دارد که کل تنظیمات وای فای گوشی را ریست می‌کند. با ریست کردن این تنظیمات، لازم است تا دوباره به وای فای متصل شوید. فقط دقت کنید که برای وارد کردن رمز عبور حروف بزرگ و کوچک را رعایت کنید.

چک کردن رمز وای فایبررسی رمز وای فای

 

شاید مشکل وصل نشدن وای فای گوشی از مودم باشد!

وصل نشدن وای فای همیشه تقصیر گوشی نیست، گاهی مشکل از مودم است. اگر هنوز وای فای وصل نشده، سراغ مودمتان بروید و آن را چک کنید. آیا همه چراغ‌های مودم روشن است؟ چراغ وای فای مودم را چک کنید و از روشن بودن آن هم مطمئن شوید. اما گاهی پیش می‌آید که مشکل از مودم است و باید تا برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید، مودم را تعمیر یا تعویض کنید.

گوشی و مودم را ریبوت کنید!

گاهی مشکل وصل نشدن وای فای به‌سادگی و تنها با خاموش و روشن کردن گوشی یا مودم برطرف می‌شود. اول مودم را خاموش و روشن کنید. سپس سراغ گوشی بروید و گزینه راه‌اندازی مجدد را بزنید تا گوشی کاملاً خاموش و دوباره روشن شود. دقت کنید خاموش و روشن کردن گوشی به این معنی نیست که صفحه گوشی را به حالت ذخیره نیرو ببرید و دوباره برگردانید. باید کل سیستم گوشی خاموش و مجدد روشن شود. برای این کار دکمه خاموش گوشی را نگه دارید و سپس گزینه راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.

 

غیر فعالسازی گزینۀ Smart Network Switch

بعضی از گوشی‌ها قابلیتی به نام Smart Network Switch یا Wi-Fi assistant دارند که در صورت ضعیف بودن وای فای، گوشی به‌طور خودکار به داده تلفن همراه متصل شده و از اینترنت سیم کارت استفاده می‌کند. در این حالت اینترنت وای فای خودکار قطع می شود. اگر ترجیح می‌دهید همیشه از وای فای استفاده کنید کافیست این گزینه را غیر فعال کنید. کافیست در تنظیمات گوشی به بخش وای فای بروید و در بخش تنظیمات بیشتر این گزینه را در حالت Off قرار دهید.

 

تنظیمات وای فای

 

 

سیستم عامل گوشی را به‌روز کنید!

اگر سیستم عامل گوشی شما به‌طور منظم به‌روز شود عملکرد آن بهتر خواهد شد و حتی گاهی باگ‌های نرم افزاری که در عملکرد گوشی مشکلاتی به وجود می‌آورند، در نسخه های به‌روزشده برطرف می‌شوند.

برای به‌روزرسانی به بخش تنظیمات گوشی بروید و در گزینه About Device ، گزینۀ Check for Updates یا Download Updates manually را انتخاب کنید. اگر نسخۀ جدیدتری از سیستم عامل برای گوشی شما آمده باشد، در این بخش به شما اطلاع داده خواهد شد. ممکن است با به‌روزشدن گوشی مشکل اتصال وای فای هم برطرف شود.

بررسی اپلیکیشن‌های نصب شده

بعضی از اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی می‌توانند باعث وصل نشدن وای فای و قطعی اینترنت شوند. بنابراین اپلیکیشن‌هایی را که از زمان مواجه شدن با این مشکل روی گوشی خودتان نصب کردید، بررسی کنید. شاید آنها مانع اتصال هستند.

در بدترین حالت گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید!

توصیۀ دردناکی است، چون در این حالت لازم است از تمام اطلاعات گوشی بک‌آپ بگیرید و بعد اقدام کنید. معمولاً با برگرداندن گوشی به حالت کارخانه بسیاری از مشکلات گوشی برطرف می‌شود.

 

بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه

بازگرداندن به تنظیمات کارخانه

 

 

.

.

.

منبع : https://www.melipayamak.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *