باگ امنیتی تلگرام باعث مصرف نجومی ترافیک و گوشی می‌شود
۱۳۹۵-۰۴-۰۱
راهنمای نصب سریع مودم ADSL Zoltrix ZW616
۱۳۹۵-۰۴-۰۱
آموزش تنظیم مودم Linksys WAG120N

آموزش تنظیم مودم Linksys WAG120N

راهنمای تنظیم سریع:

۱. آدرس IP پیش فرض این مودم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و Subnet Mask آن ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید

راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم

۲. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:

Address Bar

۳. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

Login Page

توجه:

الف. این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

۱. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، صفحه نشان داده شده مانند زیر خواهد بود در غیر اینصورت روی قسمت Setup و سپس در زیر مجموعه آن روی Basic Setup کلیک کنید تا شکلی همانند زیر نشان داده شود. در این صفحه کلیه تنظیمات پایه ای مودم به ترتیب زیر انجام خواهد گرفت:

Linksys WAG120N

در قسمت Encapsulation گزینه RFC 2516 PPPoE را انتخاب کنید

در قسمت Multiplexing گزینه LLC را انتخاب کنید

قسمت Autodetect را روی Disable تنظیم کنید تا بتوانید به صورت دستی مقادیر VPI و VCI را وارد کنید

در قسمت Virtual Circuit مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران ۰ و ۳۵ برای اکثر سرویس دهنده ها و ۰ و ۵۹ برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

Username و Password ی را که مربوط به سرویس اینترنتی خریداری شده است در فیلد های Username و Password وارد کنید. سایر گزینه را مانند شکل بالا بدون تغییر رها کرده و در پایین این صفحه گزینه Save Settings را کلیک کنید:

Linksys WAG120N

در این حالت باید پس از چند ثانیه چراغ Internet مودم به رنگ سبز روش شود که نشاندهنده تنظیمات صحیح و اتصال به اینترنت است. در غیر اینصورت یک بار دیگر تنظیمات را بازبینی کرده و یا مودم را یکبار خاموش روشن کنید و به مدت حدود ۲ دقیقه منتظر بمانید

اکنون نوبت تنظیمات وایرلس شماست. روی گزینه Wireless در بالای صفحه تنظیمات مودم کلیک کرده و از زیر مجموعه آن Basic Wireless Setup را انتخاب کنید تا صفحه زیر را مشاهده نمایید.

Linksys WAG120N

گزینه Wireless Configuration را روی Manual قرار دهید تا این صفحه به حالت زیر تغییر کند. در قسمت Network Name نامی را برای شبکه وایرلس خود برگزینید و بدون تغییر بقیه گزینه ها رو دکمه Save Setting در پایین صفحه کلیک کنید.

Linksys WAG120N

سپس در همین قسمت Wireless به زیر مجموعه Wireless Security بروید. صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

Linksys WAG120N

یک کار مهم دیگر باقی مانده که آن تنظیم رمز روی وایرلس آن است تا تنها افراد مجاز قابلیت استفاده از وایرلس این مودم را داشته باشند در قسمت Security Mode از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. بهترین و مناسب ترین آن گزینه WPA2-Personal است. آنرا انتخاب کنید تا آیتم های مربوطه ظاهر گردند، سپس در قسمت Pre-Shared Key یک رمز بین ۸ تا ۶۳ کارکتری وارد کنید و پس رو دکمه Save Settings پایین صفحه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *